Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

 dniu 23 grudnia 2018 r. o godz. 15.43 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie, do przysiółku...

10 lat służby w OSP Konieczkowa

10 lat służby w OSP Konieczkowa

W dniu 7 grudnia 2018 roku nasz tabor bojowy opuścił samochód ratowniczo - gaśniczy Iveco Slrt. Przez...

Konieczkowa: Plama oleju

Konieczkowa: Plama oleju

W dniu 25 listopada 2018 r. o godz. 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie przez SK KP PSP w Strzyżowie do plamy...

Konieczkowa: Miejscowe zagrożenie - uwięzione zwierze

 

W W dniu 4 lipca 2014 koło godziny 13:30 zostaliśmy wezwani do udzielenia pomocy jednemu z mieszkańców Konieczkowej. Jak się okazało z niewiadomych przyczyn, uwiązana krowa na pastwisku została spłoszona i podczas ucieczki wpadła do głębokiego rowu biegnącego przy polnej drodze w lesie. Mimo własnych sił zwierze nie potrafiło się wydostać a każda próba wyjścia kończyła się niepowodzeniem. Do tego nietypowego zdarzenia wyjechaliśmy samochodem Iveco, gdyż wąski przejazd i blisko postawione ogrodzenia między drogą uniemożliwia dojazd średnich i ciężkich samochodów ratowniczo gaśniczych... Na miejscu zastajemy gospodarza, sąsiadów oraz zmęczone zwierzę leżące w rowie. Mimo prób poderwania by krowa stanęła na nogi nie udaje się. Z pomocą przychodzi Stanisław Dziki, który przyjeżdża ciągnikiem posiadającym z przodu tura. Przepychamy węże W75 pod zwierzęciem i wiążemy do tura. Następnie tur zostaje podniesiony do góry i krowa wyciągnięta na drogę. Można powiedzieć, że cała ta nietypowa akcja zakończyła się sukcesem, został zadysponowany weteryniarz, który w naszej obecności podał krowie kilka kroplówek na wzmocnienie bo zwierze nie było w stanie stanąć na nogi. Cała akcja zakończyła się sukcesem i po 2 godzinach działań powróciliśmy do remizy.

W działaniach udział brali:

Marek Pakla - dowódca

Marian Pakla - kierowca

Michał Leszczak

Adam Zieliński

Stanisław Daszykowski

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 31.12.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu