Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

 dniu 23 grudnia 2018 r. o godz. 15.43 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie, do przysiółku...

10 lat służby w OSP Konieczkowa

10 lat służby w OSP Konieczkowa

W dniu 7 grudnia 2018 roku nasz tabor bojowy opuścił samochód ratowniczo - gaśniczy Iveco Slrt. Przez...

Konieczkowa: Plama oleju

Konieczkowa: Plama oleju

W dniu 25 listopada 2018 r. o godz. 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie przez SK KP PSP w Strzyżowie do plamy...

Likwidacja skutków po wichurze

 

Dnia 04-07-2002 zostaliśmy powiadomieni przez Komendę PSP w Strzyżowie że na drodze Konieczkowa - Lutcza wichura wyłamała przydrożne drzewo. Udaliśmy się na miejsce wydarzenia i zastaliśmy całkowicie zablokowaną drogę, na której leżało częściowo złamane drzewo, które swoim ciężarem spoczywało częściowo na barierce mostu a pozostała część przygniatała napowietrzną sieć telekomunikacyjną.
 

Po krótkim zastanowieniu się przystąpiliśmy do częściowej wycinki potężnych konarów wyłamanego drzewa, odgradzając jeden pas ruchu drogowego, następnie wezwaliśmy pogotowie telekomunikacyjne w celu uzgodnienia dalszych działań umożliwiających usunięcie przeszkody jednocześnie minimalizując straty, jakie mogły powstać w trakcie nieostrożnego postępowania przy dalszej wycince zwieszonego nad linią telekomunikacyjną wyłamanego drzewa. W tym celu za zgodą telekomunikacji został specjalnie ściągnięty sprzęt drogowy umożliwiający uniesienie wyłamanego drzewa uwalniając tym samym przygniecioną ciężarem napowietrzną sieć telefoniczną, następnie na dwie piły spalinowe przystąpiliśmy do dalszego usuwania potężnego pnia drzewa oraz pozostałości po jego koronie. Po usunięciu wyłamanego drzewa zmyliśmy nawierzchnię drogi nie zostawiając nawet śladu po przebytej wichurze.

 


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 31.12.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu